Setterler hakkında,

Düşüncelerinizi ve sormak istediklerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Hier können Sie fragen stellen und bekommen antwort...

Re: Setterler hakkında,

Mesajgönderen musakaya tarih Pzr 1. Tem 2012, 20:50

Selamün Aleyküm Mustafa Abi,
Arkadaşı yeni evine getirdim. Bir ağabeyin etrafı çevrili arsasında 6 m2 lik 2mt. yüksekliğinde kafesinin içinde verandalı kulübesine yerleştirdim.

Birbirimize alışma ve kaynaşma evremizi tamamladır. Bu arada yedekte yürüme çalışmasını tamamladık. Solda yedeğimde yürüyor ve ben durunca o da duruyor. Ama zinciri çıkarınca yürümeyi uzun süre başaramıyoruz ve biraz sonra koşmaya başlıyor.

Yedekte yürüme çalışmasıyla beraber yat komutunuda verdim.

Yat vaziyetinde bırakıyorum ve ilerliyorum, beni gözlüyor arkamı dönüm yere yarı eğik vaziyette işaret parmağımla gel diyorum ve işaret ettiğim yere gelip yatıyor.

Şimdilik durumumuz bu abi.

Senden ne yapmamız ve nasıl yapmamız konusunda yanıt bekliyorum.

Sağlıcakla kalın...
Musa KAYA
Dost arayana allah yeter...
musakaya

Mesajgönderen M.Erdem Yalcindag tarih Prş 13. Eyl 2012, 06:22

Merhaba Musa,

Sana bu zamana kadar yazamadim nedenine gelince Anjayi benim disi pointeri HZP hazirlamaktaydim.Hazirliklar bitti bomba gibi oldu sinavdan

2 hafta önce sag kalca ve karin boslugunda sislik meydana geldi,direk veterinere gittim iltihaplanma dedi kestiler bosaldi hersey buraya kadar cok

normal ilerledi aradan 4-5 gün gecince sis tekrar meydana geldi,acildi bosaldi .Ama tam sihhatli bir gelisme olmadi netice olarak gecen pazartesi

Bestensee Hayvan Klinigi var Berline 40 km oradaki bas Prof.Bay Wunderliche görüstüm kendisi av arkadasimdir,operasyon yapilmasi gerektigini

belirtti ve gecen pazartesi o.p basarilya sonuclandi haftalardir beni ve Anja'yi üzen olay aydinlandi.Bugday kilcigi denen sap iceri girerek ilerlemis

alindi dünde Anjayi aldim kerata bomba gibi ama olan sinava oldu simdi tekrar calismalara yani tekrara baslayacagim.Umarim ay sonu veya ekim

baslangici gibi HZP yi yapariz cünkü bu benim son sinavim hakem olmam icin.Iste durum bundan ibaret Musa.Simdi gelelim senin sorununa yanda

yürümeyi ögrendi dedin yalniz yedekden cikinca yaninda yürüme seni gecmeden devam ediyor mu yoksa kafasina göre takiliyor mu?Eger yedekde iken

yürüme ok ise durdugunda oturmasini dene yatmadan önce ok?Yani yedekde iken yürümesini ögrendigi gibi buna paralel olarak yedekde oturmayida

pekistirmis oluyoruz.Eger oturmak istemezse otur diyerek yedek kayisini sag elle cekerken sol ellede sirtin arka kismina basarak oturttmus oluruz.

Bunu daha sonra yedeksiz calisman gerekir.Bu arada düdügün var mi?Düdükle calismalara baslamak gerekir yani yanima gel, dön, down emirlerine baslamakda yarar vardir.

Tabiki her iyi harekette sevgiyle birlikde ödül mutlaka olmalidir.Eger basari yoksa ödüllde olmamalidir en iyi ödül sevgidir bence.Yani arkadasla

kaynasmakdir.Arkadas daima solumuzda diz dibinde yürümek zorundadir bir avci olarak.Bu arada belirtteyim eger kapikuleden girecek olursam belki

diyorum ugrar bir cayini icer hemde görüsmüs ve bu arada arkadasida görmüs olurum.Simdilik hosca kal,allaha emanet ol kardesim.
Resim
Kullanıcı avatarı
M.Erdem Yalcindag
Administrator

Mesajgönderen Yabani tarih Cmt 22. Haz 2013, 07:43

Merhaba Musa bey,

Köpek konusunda dogru adrestesiniz ,eger erdem abiyi takip edersen yanilmazsin banada cok yardimci olmustu.selamlar.
Yabani

Mesajgönderen M.Erdem Yalcindag tarih Pzr 29. Eyl 2013, 06:59

Merhaba Ahmet kardesim,

Bilgiler paylasinca güzel olur.Elimizden geldigince herkese yardimci oluyoruz..Hosca kal.
Resim
Kullanıcı avatarı
M.Erdem Yalcindag
Administrator

Önceki

Dön Soru & Cevap/Fragen & Antwort

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir