açık deniz balıkçılığı hakkındaki yazılar:

denizlerimizde balık çeşitleri ve genel bilgiler
Fischarten im Meer

Mesajgönderen M.Erdem Yalcindag tarih Pzt 7. Tem 2008, 09:44

Tuttum
Balık Sürülerini Takip Etmek
Etiketler: balıkçılık, avcılık, gps, rc, unmanned radi con boat, radi con, radicon, hunter, fishing, fish, boat, tekne, uzaktan kumandalı, remote control, balık, açık deniz balıkçılığı, sonar, global positioning system, fishermen, mürettebatsız, insansız, kamome, coden, miniature, rc s1, balıkçı, radio controlled, rub, fish detector, sensor, sea surface temperature, sst, ekograf, ecograph, balık sürüleri, fishery, monitoring
\
Balıkçılar, balık sürülerini sürekli takip etmek durumundadırlar. Resimdeki 2.4GHz uzaktan kumandalı bot; üzerindeki alıcılar sayesinde balık sürülerinin yerlerini tespit edebiliyor ve ilgili verileri uzaktan kumandasındaki renkli sıvı kristal ekrana yansıtıyor. GPS, SONAR, derinlik kontrolü, su sıcaklığı ölçümü gibi uzman özellikleri var.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
M.Erdem Yalcindag
Administrator

Re: açık deniz balıkçılığı hakkındaki yazılar:

Mesajgönderen sebiltrofe tarih Sal 9. Eyl 2008, 13:20

selam mustafa abiverdiğin bilgiler için teşekkürler keşke olta balıkçılığında da küçük bir cihaz olsa yemi attığımız yerde balık olup olmadığını görsek
Cemil DURMAZ
sebiltrofe

Mesajgönderen M.Erdem Yalcindag tarih Prş 11. Eyl 2008, 09:37

Slm Cemil,

Zannederim öyle bir alette var,ayni navigasyonlar gibi fakat nerede gördügümü tam hatirlamyiorum.Ama o zamanda balikciligin zevki kalmaz zannederim.Hosca kal.
Resim
Kullanıcı avatarı
M.Erdem Yalcindag
Administrator

Mesajgönderen sebiltrofe tarih Prş 12. Mar 2009, 07:29

değerli Abilerim Arkadaşlar dün tarım ilmüdürlüğünde bir toplantıya katıldım orada Balıkçılık kooperatifleri birlik başkanıyla tanışıp sohbet etme şansım oldu ve kendinden bilgi aldım sizlerle paylaşmak istiyorum büyük balıkçı teknelerinde modern cihazlarla donatılmış her şey elektronikmiş ekrandaki haritada nereye gitmek istiyorsan sadece gideceğin yeri işaretlemek yetiyormuş mustafa abinin yukarıda anlattı sistem bütün teknelerde varmış ve ekranda balık sürülerinin nekadar alanda olduğunu toplam kaç kilo geldiğini dahi hesaplıyorlarmış denizin içini radarlarla tarayarak balık tutuyorlarmış bunlar bildiğimiz şeylerdi fakat ben ilk defa ışıkla avlanmanın verdiği zararı öğrendim 2 tane dev jenetör sayesinde 50000 vt lık enerjiyle yakılan lambalar denizin dibine çevrilince bu ışığa akın eden balıklar bir araya toplanan balıklarıda ağlarla çevirip tonlarca balık yakalıyorlarmış tabi bu yasak bir avcılık türkiyede aynen gece farla tavşan avı gibi Allah nefsimizin eline bizleri bırakmasın.
Cemil DURMAZ
sebiltrofe

Dön Deniz balıkçılığı/Hochsee Angeln

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir