KENDİ DOLULARIMIZ

Başınızdan geçmiş olan av maceralarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz...
In diesem Teil könnt Ihr eure Abenteuer erzählen...

KENDİ DOLULARIMIZ

Mesajgönderen avcibayram tarih Sal 6. May 2008, 20:11

karkamış baraşında ördek avındayız ben kayıkçımız çiçekalan(ZERİ) köyünden mehmet ve polis arkadaşım (trakyalı) alper abi(İZİNİ KAYBETTİM TELEFONU DEĞİŞMİŞ BU SİTEYE GELİRSE BENİ BULSUN) akşama yakın ördek geçişi başladı genelde çamurçun ve elma baş bende ve alper abide tüfek var onunki magnum namlu (MARKASINI HATIRLAYAMADIM)otamatik bende huğlu 76 poze ben genelde kış aylarında ördek avında 34 gr 4-5 numara fişek kullanırım. ama bir ördek geçişi var sanki sökün barajdan kalkan ördekler doğru üstümüzden yukarıya alper abi 5 tane atıtor en az 4 tane vuruyor ben 2 tane atıyorum yok 2 daha yok o her atışta 3-4 indiriyor bende teklemeye!! 8-10 fişekten 1-2 tane tabi doğal olarak ben komplekse giriyorum!! fişek nmarasını yükseltiriyom değişen yok alçaltıyorum değişen yok!! tabi ben bu arada tüfeğime ver yensın ediyorum o bana pişkin pişkin gülüyor!! o öyle yaptıkça ben iyice fıttırıyorm. neyse dedim abi tüfekleri değişelim!! olur dedi değiştik yine aynı ördeklerde sanki insan gibi ansını satayım tüfeğin menzili 70 m onlar uçuyor 71 metreden düşmüyor titriyor yavaşlıyor yok düşmüyor!! o yine vuruyor hemde benim tüfeğimle!! neyse av bitti ördekleri topladık!! ben diyorum bu tüfeği değişeceğim!! bildiğinizz gibi değil iyice psikolojim bozuldu!! birde kayıkcı memo sırrtmazmı!! iyice sinirlendim!! alper abi bi yandan o biyandan!! neyse aradan bir hafta geçti yine aynı yere ava gittik yine o vuruyor ben bakıyom!! en sonunda dayanamadı alper abi ve olum kafayı bozcan!! alda şu fişekleri atta bi bak!! dedi!! aldım ve başladım!! atmaya mübarek füze gibi çabut gibi alıyor aşağıya!! dedim ülen abi bana kafayı bozduracaktın!! niye demedin bunu !!! tebessüm ederk güldü ve BUNLAR BİZM DOLULAR DEDEMDE YAPARDI BABAMDA YAPRDI BENDE YAPIYORUM!! ördek avında o doluların ne demek olduğunu çok iyi anladım helede geçit avı yapıyorsanız kendi dolularınızı kullanını!! ama hem tüfeğinize güvenin hem bilginize gramajları iyi ayarlayın!!

--------------------

Volkan SÖNMEZ-1980 KIRŞEHİR
avcibayram

Re: KENDİ DOLULARIMIZ

Mesajgönderen sebiltrofe tarih Prş 21. May 2009, 06:27

volkan bey selam konuyu geç okudum çok güzel bir anı yaşamışsınız fişekleri genelde hazır alır olduk dediğiniz gibi eski kendi sıkılarımızı arar olduk artık fişek doldurma tekniklerinide arkadaşlarla paylaşırsanız seviniriz
Cemil DURMAZ
sebiltrofe

Re: KENDİ DOLULARIMIZ

Mesajgönderen M.Erdem Yalcindag tarih Cmt 16. Mar 2013, 19:17

Merhaba,

Eskidendi bu isler hemde zevkle dolduruyorduk fiseklerimizi ama simdi hepsi hazir.Demek ki zamanda birseyler caldi avcilardan.
Resim
Kullanıcı avatarı
M.Erdem Yalcindag
Administrator

Dön Av Maceraları/Jagd Abenteuer

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir