Amarikan Ördeği

Başınızdan geçmiş olan av maceralarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz...
In diesem Teil könnt Ihr eure Abenteuer erzählen...

Amarikan Ördeği

Mesajgönderen avcibayram tarih Sal 18. Mar 2008, 20:47

Llise 3 ncü sınıftayım yarıyıl tatilinde amcamın oğlu tufanla (Benden 2 yaş küçük) birlikte köyümüzün içinden geçen büyük bir öz(AKAR SU) var. köyümüz hem kızılırmağa yakın hemde bu özün üzerinde kurulu oarak bulunan kültepe barajına yakın olduğu için genelde yeşil başlar yemlemek için bu özü kullanırlar öz boyunca yürüyen bir avcı o gün limiti kesin doldurur ama biz acemi olduğumuz için biz bek avı yapmayı tercih ediyoz vurması daha kolay oluyor diye köyün alt tarafında özün üzerine sulama amaclı yapılmış 2 adet yapay gölet var bu göletlerin birbirine uzaklaığı yaklaşık 100 m aynı zamanda bu göletlerin birisine yakınlarda bulunan illez emmi dediğimiz birinin mandırası var Tufanı ordaki gölete bırakıp bende diğer gölete geçtim ve başladık beklemeye hava kararmaya yakın akşam ezanına 20-25 dk. kaldı ne gelen var ne giden bizim tufanın ordan bi çatırdı koptu tak tuk tak tuk 5-6 el attı ben pür dikkat bekliyom ondan kaçanlar bana gelir diye yine gelen giden yok aradan biraz daha zaman geçtı 10 dk. kadar yine bi patırdı 4-5 tanedaha tüfek sesi bendedim nasip işte bu gün tufanın şansı varmış. neyse kalkıp tufanın yanına doğru gittim. birde ne göreyim bizim emmi oğlu halen gumenin içinde gel emmi oğlu otur diyor ördek geçişi başladı ama gölün içi ördek dolu ölülerin hepsi orda 5-10 dk.oturakta ondansonra toplayıp gidelim diyor emmioğlu bende ne oturması olum yeter 10 kadar vurnmuşsun iişte kalk toplayalımda gidelim dedim tufan pantolonu çıkardı başladı ördekleri toplamaya bi yandandan bana sesleniyor emmi oğlu bu ördekler siyah vaw burunlarıda kırmızı aynı bizim evdeki ördekler gibi diye bende bitanesi atta bakayım dedim neyse fırlattı bi tanesini birde baktım evcil amerikan ördeği 12 tane vurmuş bizim illez emminin mandıradaki ördekler göle gelir gidermiş bizim tufanda hem acemilikten hem havanın karanlık olmasından gelene pat gidene pat neyse ördekleri orda bırakıp hemen uzaklaştık eve geldik bizimkiler sordu hani ördek dedik bu gün gelen giden olmadı yarına inşallah ama biz tufanla yıkılıyoz gülmekten sabaha kadar gülmekten yatamadık neyse sabah amcam kahveye gidince illez emmi söylemiş tabi dün avcılar bizim evcil ördekleri vurmuş yarısı ölü yarısı yaralı onları bi elime geçirisem sorarım hesabını diye küfürün biri bin para halen hesap soracak illez emmim tabi amcam bizden şphelendi ama bizden çıt yok sonuna kadar inkar halen tufanla ava gidince güleriz bu anıya İLLEZ EMMİ O ÖRDEKLERİ BİZ VURDUK HAKKINI HELAL ET: bu anımı ilk bu sitede paylaşıyorum
Volkan Sönmez
avcibayram

Re: Amarikan Ördeği

Mesajgönderen sebiltrofe tarih Pzt 31. Mar 2008, 05:51

bayram kardeşim çok güzel bir anı unutulmazların içinde emmiyin siniri geçmiştir git te bir helallik iste bari öbür tarafa bırakma olmuş biyanlışlık :D
Cemil DURMAZ
sebiltrofe

Re: Amarikan Ördeği

Mesajgönderen M.Erdem Yalcindag tarih Pzt 31. Mar 2008, 14:44

Degerli Bayram,

Olay cok güzeldi eline saglik.Hosca kal.
Resim
Kullanıcı avatarı
M.Erdem Yalcindag
Administrator

Dön Av Maceraları/Jagd Abenteuer

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir