AV cilik

Başınızdan geçmiş olan av maceralarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz...
In diesem Teil könnt Ihr eure Abenteuer erzählen...

AV cilik

Mesajgönderen 43.ro tarih Çrş 27. Ağu 2008, 11:26

Hic unutamadigim avim.
Selamun aleykum,
Kiymetli avci arkadaslarim 1971 senesi 4 halkali suhl gurub cifte aldim.2650 lira.Cok pahali nerede ise 3 maasti.Bir karis kar yagdi ertesi sabah tufegi alip garaja indim otobuse binip 35 inci km.de indim.Neseli neseli basladim ava tufek yeni, kar taze, merada kimseler yok.100 metre kadar gittim bir oynak, dustum pesine biraz gittim onumden 15~20 kadar keklik harladi, iki tetik kestim ikiside patlamadi.Keklikler suzuldu gitti ileri dogru.Fisekleri degistirdim oynagin pesinden devam ediyorum ayni zamanda kekliklerin gittigi yone dogru gidiyorum.Oynak katlamaya basladi kekliklerin havalisine de geldik asagi yukari.Kucuk bir tepecik var ustune ciktim tavsanin katina bakarken alt tarafimdan firladi.Iki elde tavsana tetik kestim gene patlamadi.Bende panik basladi yeniden fisekleri degistirdim.Yamada tek tek calilar var,calilarin dibine baktim kar oyulur gibi yarmis girmis keklik.Calinin dibine vardim cikmadi.Teptim caliya bir keklik harladi,ikide buna kestim gene patlamadi.yamactaki calilardan tek tek tekmeliyerek kaldirdim keklikleri hic birinde tufek patlamadi.Bu dedigim olaylar yaklasik 1,5~2 satte oldu.Bagircam bagiramiyorum,agliyacagim hirsimdan olmuyor.Bir kac defa tufegi carpayim dedim kiyamadim.Hemen yola ciktim beklemeye basladim.Bir kamyon geldi el kaldirdim durdu.Bindim dogru sehire ve tufekciye.Hafta arasi miydi yoksa cumartesimi bilmiyorum tufekci acikti.Tufekci tufegi sokmeden bir deneme yapti bunun yaylari saglam dedi.Tufegin ignelerinin ustune 1 lirayi koydu ve tetigi cekti,lira tavana yapisiyor.Sonradan baktikki ignelerin uclari kutlesmis ,nasil olduysa.Onlari duzelttikten sonra o tufekle cok guzel avlar yaptim,ama yukaridaki bahsettigim kadar kisa bir zaman da tatli bir avciliga denk gelemedim.Yeni anilarda bulusmak uzere selamlar
Kullanıcı avatarı
43.ro

Re: AV cilik

Mesajgönderen M.Erdem Yalcindag tarih Çrş 27. Ağu 2008, 12:03

Slm Mestan bey,

Böyle durumda sizin yerinizde olmak istemezdim neyse yine isi kolay atlatmissiniz.Iste avciligin güzel yönleri

bunlar,silah hala duruyor mu?Hosca kalin.
Resim
Kullanıcı avatarı
M.Erdem Yalcindag
Administrator

Mesajgönderen 43.ro tarih Prş 28. Ağu 2008, 05:24

Selamun aleykum,
Mustafa bey silahi babama vermistim vefatindan sonrada yegenime verdim,onda.Selamlar.
Kullanıcı avatarı
43.ro

Mesajgönderen M.Erdem Yalcindag tarih Çrş 3. Eyl 2008, 10:11

Degerli Mestan bey,

Size diyorum 20 nr cok iyi yakisir.Yanlis anlamayin bu isin yasla falan alakasi yok.20 nr güzel rahat hafif bir silah

illaki bilyorsunuzdur anlatmama gerek yok sanirim.Umarim sizde bana katiliyorsunuzdur,görüsmek ,duyusmak üzere

hosca kalin.
Resim
Kullanıcı avatarı
M.Erdem Yalcindag
Administrator

Dön Av Maceraları/Jagd Abenteuer

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir